Botanika i zdjęcia roślin

Rozszerzamy wiedzę na temat roślin. Do dzisiejszej prezentacji potrzebujemy kilka zdjęć (8 – 10 ) roślin, liści, korzeni, kwiatów, łodyg, nasion, ziół ,owoców  itp. Do tego etykieta z napisem BOTANIKA oraz mały dywanik.

Zdjęcia umieszczamy na tacy lub w koszyku.

Zaproś dziecko i usiądźcie  na podłodze, ustaw tace przed wami.Powiedz wskazując na tacę (kosz) : „To taca botaniki”. Weź etykietę BOTANIKA z tacy i umieść ją u góry dywanika tak aby było wystarczająco miejsca na rozłożenie zdjęć i wskazując na nią przeczytaj: „botanika”. Dodaj ,że każde zdjęcie przedstawia element,który stosuje się w badaniu roślin”.

Weź pierwsze zdjęcie z tacy i umieść je pod etykietą, wskazując na zdjęcie powiedz”To jest drzewo. To drzewo jest rośliną. Botanika jest nauką o roślinach”.

 

Wyjmuj pozostałe zdjęcia po jednym i powtarzaj „To jest nasiono. To nasiono jest rośliną. Botanika jest nauką o roślinach” itd aż zostaną wszystkie rozłożone. Na koniec pokaż etykietę i przeczytaj „botanika” i wskaż na rozłożone zdjęcia  i powiedz: „To są zdjęcia roślin. Botanika zajmuje się badaniem roślin”.

 

Możesz wymieniając zdjęcia na inne. Moje dzieci rozszerzyły sobie prezentację o dodanie do zdjęć nasion ,prawdziwych nasion ,które znalazły w domu.

 

Później rozłożyli resztę zdjęć i dokładali liście ,owoce ,kwiaty itp. to co udało im się znaleźć o tej porze roku. Jeśli będziesz robić prezentacje w okresie wiosennym ,letnim lub jesiennym wasza prezentacja może być naprawdę kolorowa.

 

 

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Botanika i zdjęcia roślin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s