Zoologia – konkrety

Dziś utrwalamy wiedzę na konkretach. Potrzebujemy żywe zwierzę ( w klatce ,terrarium itp. lub dziecko) oraz etykietę z napisem „zoologia”,którą dołączysz do klatki (jeśli użyjesz do prezentacji niemowlaka lub dziecko zrób etykietę na kawałku kartki jako plakat) i gotowe.

Usiądź z dzieckiem na podłodze i powiedz ,że masz coś specjalnego dziś dla niego. Przynieś zwierzę i postaw przed sobą,jeśli to będzie mama z niemowlakiem lub dziecko poproś aby usiedli przed wami. Powiedz ,że dziś będziecie uczyli się zoologii i wskaż na etykietę z napisem „zoologia”. Gdy używamy dziecka z mamą to kładziemy etykietę obok nich i czytamy „zoologia”.

Powiedz dziecku ,że zoologia zajmuje się badaniem zwierząt. Zwierzęta są żywymi organizmami,a wszystkie żywe stworzenia łącza 4 cechy wspólne: potrzebują pożywienia ,powietrza, wody i mogą się rozmnażać. Wskaż na zwierzę i powiedz : To zwierzę to np. kot.Ten kot jest żywym organizmem.Wszystkie żywe organizmy  potrzebują pożywienia, powietrza , wody i mogą się rozmnażać.

DSCN9862

Jeśli mamy zwierzątko wypożyczone ,może uda się wyjąc je z klatki, czy innego domku w którym się znajduje. Lekcję można przeprowadzić np na zewnątrz ,w zoo itp.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s