Zdjęcia i geografia

Do dzisiejszej prezentacji musimy przygotować kilka zdjęć np. krajobrazy,pejzaże nadmorskie, widoki miast,zwierzęta i ludzie różnych kontynentów. Mogą to być zdjęcia z naszych zbiorów jeśli takie mamy lub możemy wyszukać zdjęcia i pobrać je ze stron internetowych ,wydrukować ,zalaminować i gotowe. Strony darmowe na których możemy znaleźć zdjęcia są tu. Zrób etykietę na której napiszesz GEOGRAFIA, można ją zalaminować aby była trwalsza. Może się przydać mały dywanik na którym rozłożymy zdjęcia. Na tacy kładziemy przygotowane zdjęcia i etykietę GEOGRAFIA.

Usiądź z dziećmi na podłodze i postaw tacę przed wami. Możesz powiedzieć : „To geograficzna taca”, pokaż etykietę i przeczytaj napis na niej. Powiedz ,że każde zdjęcia na tej tacy pokazuje nam ludzi ,zwierzęta i miejsca na świecie.

Weź jakieś zdjęcie np. wyspy i powiedz: ” Ta wyspa jest miejscem na naszej ziemi. Geografia jest nauką o ludziach i miejscach w naszym świecie, o tym w jaki sposób ziemia i wszystko na niej wciąż się zmienia. Zrób tak z każdym zdjęciem. Opowiedz co przedstawia. Możesz to Ty rozłkładać zdjęcia lub pozwól dziecku

 

Gdy rozłożysz wszystkie zdjęcia ,znowu wskaż na etykietę i przeczytaj ją ,a potem dodaj „To są zdjęcia ,które pokazują nam ludzi ,zwierzęta, miejsca odkryte podczas badań geograficznych.”

Możesz dobierać zdjęcia według swojego uznania. W tym wpisie podaje z jakich stron można skorzystać, aby za darmo ściągnąć zdjęcia z licencją ,która  pozwala na swobodne kopiowanie,rozpowszechnianie ,akurat do naszych pomocy,a będziemy ich robić wiele 🙂

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s