Narzędzia wprowadzające w świat geografii-zaczynamy

Materiał jaki będzie nam potrzebny do dzisiejszej prezentacji to taca ,a na niej:

  • mapa
  • kompas
  • globus
  • mały zbiornik /pojemniczek z zanieczyszczeniami
  • etykieta z napisem „geografia”

DSCN0469

Na początek robimy etykietę z napisem GEOGRAFIA. Zaproś dziecko tam gdzie będziesz robić prezentację ,tacę postaw przed dzieckiem i powiedź, że masz coś szczególnego dla niego. Wskaż na tacę i powiedź: ” To jest taca geografii”,następnie wskaż na etykietę i przeczytaj :”geografia”. Możesz dodać ,że geografia mówi nam o ludziach i miejscach w naszym świecie, a także o tym w jaki sposób Ziemia zmieniała się i wciąż się zmienia. Powtórz jeszcze raz słowo geografia ,pokazując na etykietę.

Podnieś i pokaż mapę oraz powiedz: „Ta mapa jest ważnym narzędziem-geografia uczy jak z niej korzystać,aby zobaczyć duże obiekty z bliska”.Daj dziecku mapę,niech ją obejrzy. To samo zrób z globusem.

DSCN0478

Podnieś kompas i powiedz: „Ten kompas pomaga nam dowiedzieć się w którym kierunku idziemy”. Podaj dziecku aby go obejrzało i powtórz: „Geografia mówi nam o ludziach i miejscach w naszym świecie, a także o tym w jaki sposób Ziemia zmieniała się i wciąż się zmienia.” Pokaż dziecku jak strzałka w kompasie porusza się podczas chodzenia i przenoszenia go.

Weź zanieczyszczenia i powiedz: „Ten pojemnik zawiera zanieczyszczenia”. Obejrzyj je, a następnie podaj dziecku,powtarzając: „Geografia mówi nam o ludziach i miejscach w naszym świecie, a także o tym w jaki sposób Ziemia zmieniała się i wciąż się zmienia.”Następnie wskaż na etykietę i znowu powiedz: „GEOGRAFIA”.

Aby zaprezentować taką lekcje ,możesz użyć zupełnie innych przedmiotów wykorzystywanych do nauki geografii.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s