Geografia – wstęp

Geografia jest jedną z najstarszych nauk. Nazwa geografia pochodzi od dwóch greckich słów geos – „ziemia” i grapho – „piszę”.

Nauki geograficzne są o ludziach i miejscach  w naszym świecie, a także o tym w jaki sposób nasza Ziemia wciąż się zmienia.

Geografia pomaga nam zrozumieć siebie i nasz stosunek do Ziemi. Nie żyjemy sami na tym świecie ale z innymi ludźmi. W dzisiejszym świecie, musimy dowiedzieć się wszystkiego o naszych sąsiadach na kuli ziemskiej. Podnosząc naszą świadomość na temat Ziemi i jej mieszkańców, jesteśmy w stanie nauczyć się ufać sobie i żyć w „pokoju” ze wszystkimi i wszystkim.

Dziś ludzie na Ziemi „trzymają” świat w swoich rękach. Oznacza to, że to, co robimy teraz dla Ziemi ma znaczenie dla przyszłych pokoleń. Stosunki na ziemi między jej mieszkańcami są dziś istotą geografii.

Dzisiaj  geografowie koncentrują się na wyjaśnieniu podobieństwa i różnice między miejscami na ziemi i kształtowanie się jej spowodowane przez interakcje. Ta cenna informacja przyczyni się do poszerzania naszej świadomości na temat świata i pomaga nam tworzyć to co nazywamy „Ziemią”.

 

DSCN0040

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s