Skąd brać darmowe zdjęcia do tworzenia kart.

Systematycznie pojawiają się nowe serwisy zbierające i udostępniające darmowe fotografie,a prezentowany przez nie poziom jest niezły .Skąd zatem brać wysokiej jakości, darmowe zdjęcia, które można wykorzystywać również do celów komercyjnych?

Odpowiedzią może być poniższa lista serwisów oferujących setki tysięcy darmowych zdjęć zwolnionych z praw autorskich. Jednak zanim zaczniemy pobierać darmowe zdjęcia ,warto wiedzieć jakie niesie to za sobą konsekwencje. Nie jestem specjalistką w dziedzinie przepisów praw autorskich ,ale z tego co zdołałam się dowiedzieć to mamy dwa podstawowe rodzaje najbardziej przyjaznych licencji:

  • CC BY – Licencja ta pozwala na swobodne kopiowanie,rozpowszechnianie (także w celach komercyjnych) ,użytkowanie łącznie z tworzeniem jego opracowań ,ale pod jednym warunkiem -musimy wskazać kto jest ich autorem.
  • CC0 – W przeciwieństwie do licencji CC BY – daje twórcy możliwość zrzeczenia się wszystkich jego praw autorskich do utworu.  Możemy swobodnie i bez konsekwencji korzystać z określonych materiałów bez konieczności uznawania ich autorstwa

To tak w skrócie.

Lista serwisów oferujących mnóstwo darmowych zdjęć:

No to do pracy 🙂

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Skąd brać darmowe zdjęcia do tworzenia kart.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s