Globus lądy wody

To moja najbardziej pracochłonna pomoc jaka zrobiłam do tej pory a zarazem najładniejsza i ta z której jestem najbardziej dumna ,dlatego chce się podzielić sposobem jej wykonania. Aby zrobić taki globus potrzebne będą:

-stary lub nie potrzebny globus (ja kupiłam nowy na OLXie za 7 zł bo niestety używki nie miałam),wymiar mojego globusa to 20 cm średnicy

-klej introligatorski,użyłam kleju magic ,wodny, niebrudzący, przezroczysty i elastyczny po wyschnięciu

-farba akrylowa wodna ,niebieska

-piasek  z plaży

-pędzelki różnej grubości (cienki do malych powierzchni i grubszy do większych)

-lakier w sprayu ,bezbarwny

DSCN2473

Zaczęłam od sprawdzenia jak moja farba kryje ,okazało się ,ze jedno malowanie nie wystarczy,aby pokryć dokładnie musiałam położyć dwie warstwy ,dlatego tez pomalowałam jedną warstwą cały globus ponieważ i tak widziałam nadal kontury lądów,dla mnie wprawionych radziłabym jednak pomalować najpierw same kontury wód małym pędzelkiem ,następnie większym wypełnić resztę. Jak wszystko wyschło pomalowałam ponownie ale już tym razem  zaczynając od zaznaczenia konturów wód i dopełniłam resztę kolorem.

DSCN2476 DSCN2475

Później przyszła kolej na lądy i tu zaczęła sie najprzyjemniejsza część pracy.Kawałek po kawałku smarowałam klejem używając małego pędzelka a następnie obsypywałam piaskiem.

DSCN2477 DSCN2480

Kiedy były już obsypane wszystkie lądy rozpoczęłam nakładanie drugiej warstwy piasku ,smarując już tą która wyschła klejem i ponownie na to piasek.

Na koniec wystarczyło spryskać lakierem i globus gotowy 🙂

DSCN2488 DSCN2485DSCN2486DSCN2487

Podsumowując- to była jedna z moich najbardziej jak do tej pory pracochłonnych pomocy ale gdy widziałam jak globus się zmienia to nie mogłam przerwać pracy nad nim 🙂 . Wydawało mi się ,ze już  nic mnie nie zaskoczy w edukacji moich dzieci a mimo to dopiero gdy sama obejrzałam gotowy globus dotarło do mnie jaki jest rzeczywisty stosunek wody do lądów ,poczułam się trochę jak dziecko i bardziej utwierdziłam w tym,że pokazywanie świata dzieciom w ten sposób jest fascynujące.

Polecam wszystkim wykonanie takiej pomocy i życzę takiego samego zadowolenia z efektów.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Globus lądy wody

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s